Mont Blanc Kalem Markası Ve Tarihçesi

Mont Blanc Kalem Markası Ve Tarihçesi

Mont blanc kalem markası en köklü kalem üreticilerinden bir tanesidir. Tarihi 1900 lü yılların başlarına kadar dayanan kalem üreticileri günümüzde en çok üretmiş olduğu dolma kalem tarzında kalemler ile gündeme gelmektedir. Beyaz yıldız figürünü kendilerine logo olarak belirleyen birkaç girişimci ortağın, ortak çabaları sonucu tam olarak 1908 yılında aktif ticaret hayatın başlamışlardır. İlk kalem üretme işlemine Hamburg kentinde başlamışlardır. Ürettikleri bu kalemler şirketlerin yetkili yöneticilerine hitap etmekteydi. Günümüzde yine bu klasmanda kalem ürettikleri söylenebilir. Piyasaya sürülen kalemler oldukça şıktır. Bununla birlikte şık bir görünüm ve kaliteli bir kullanım için fiyatlar oldukça uygun olduğundan bahsedilebilir.

Mont Blanc Kalem Çeşitleri

Mont blanc kalem markası altında üretilen yalnızca bir çeşit kalem bulunmamaktadır. Mont blanc ismi altında çeşitli kalemler üretilmektedir. Bu kalemlerin en çok dikkat çekeni dolma kalemler olsa bile aynı üretici tarafından üretilen ve piyasaya sürülen oldukça fazla çeşit tükenmez kalem de mevcuttur.

Mont Blanc Dolma Kalemleri Kullanım Yerleri Ve Avantajları

Mont blanc kalem üreticileri tarafından üretilen dolma kalemler genellikle üst düzey yöneticiler tarafından tercih edilmektedir. Ya da bazı kurum veya kişiler tarafından hediye edilmektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun bir fiyat aralığına sahip olan dolma kalemler oldukça şık ve kullanış açısından oldukça rahat olması sebebi ile günümüzde birçok yazmayı kendine hobi edinmiş insan tarafından tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mont Black Dolma Kalem Tasarımları başlıklı makalemizde Lamy dolma kalem, Lamy Kalem ve mont black dolma kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir